XXXVI Półmaraton Wiązowski – fotorelacja i wyniki

Share

Za nami XXXVI Półmaraton Wiązowski. W tym roku bieg główny ukończyła rekordowa liczba 1244 zawodników. Zwycięzcą XXXVI Półmaratonu Wiązowskiego został biegacz z Kenii, Silas Kiprono Too, który pokonał dystans 21,097 km w czasie 01:03:26. Na drugim miejscu uplasował się również Kenijczyk, Joel Maina Mwangi (01:03:35). Jako trzeci, z czasem 01:03:39, linię mety przekroczył Polak, Szymon Kulka, zwycięzca zeszłorocznego XXXV Półmaratonu Wiązowskiego. Wśród kobiet triumfowała Izabela Trzaskalska z Azs Umcs Lublin, która przebiegła półmaraton w czasie 01:12:54 i w kategorii open zajęła wysokie 14 miejsce.  W półmaratonie brali udział także mieszkańcy gminy Wiązowna. Najlepszy okazał się Robert Wójcik z Glinianki (01:23:28), który w klasyfikacji generalnej zajął 70 miejsce.

XXXVI Półmaraton Wiązowski

Wiązowską 5-tkę, czyli bieg na dystansie 5 km wygrał Marek Kowalski z Żukowa (00:14:22). W tym biegu najlepszy z gminy Wiązowna był Hubert Urban z Duchnowa (00:18:49 ). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Ryszarda Szczęsnego.