Wysłano zaproszenia do składania ofert na budowę węzła Zakręt i S17 od Zakrętu do węzła Lubelska

Share

Jak informuje GDDKiA, w dniu 6 października br. wysłano zaproszenia do składania ofert w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł „Zakręt” – węzeł „Lubelska”. Termin składania ofert mija 9 grudnia br. Wnioski złożyło 20 firm i konsorcjów. Pozytywną weryfikację przeszło 19 wykonawców

Projektowany węzeł „Zakręt” będzie trzypoziomowy. DK2 zostanie poprowadzona w poziomie -1, w tzw. „wannie szczelnej” a droga ekspresowa S17 (na tym odcinku tzw. WOW) estakadą (poziom +1). Relacje skrętne (również z możliwością jazdy na wprost) będą realizowane na skrzyżowaniu typu rondo, zlokalizowanym na poziomie terenu (poziom 0).

Koncepcja programowa, źródło: www.s17-zakret-lubelska.com.pl
Koncepcja programowa, źródło: www.s17-zakret-lubelska.com.pl

Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają być ukończone w ciągu 34 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Szacowane lata realizacji 2017-2020.

 Parametry techniczne:

– droga klasy S
– długość: 2,5 km
– 2 jezdnie po 3 pasy ruchu
– szerokość pasa ruchu – 3,5m
– pas awaryjny – 2,5m
– dostępność poprzez węzeł

 

źródło: gddkia.gov.pl

Share