Ważne problemy poruszane na spotkaniu Eko-Wiązu

Share

W dniu 16.04.09, odbyło się spotkanie koalicji Eko-Wiąz poświęcone czystości gminy Wiązowna. Jak zauważa jednak reporter linii otwockiej, na spotkanie przyszło tylko trzech sołtysów i garstka mieszkańców, co nie przeszkodziło jednak w poruszeniu ważnych problemów ekologicznych.

Alicja Czekajewska, sołtys Majdanu, przedstawiła niepokojący problem spalania śmieci, w tym opakowań plastikowych, przez sporą cześć mieszkańców. Dużym utrapieniem jest też nielegalna wycinka drzew oraz coraz bardziej popularna jazda na quadach i niszczenie duktów leśnych Zagórza.

Rober Duczek, sołtys Woli Duckiej, narzekał z kolei na wysypisko Sater:

„Nasza wieś jest regularnie zasypywana, w dosłownym tego słowa znaczeniu śmieciami, bo gubią je samochody dowożące śmieci na wysypisko, a z kolei z olbrzymiej góry Satera wiatr rozwiewa je po okolicy”

Wg sołtysa:

„Utrapieniem są też szamba wylewane do rowów i nielegalne wysypiska. Jednym słowem nasza wieś nie powinna nazywać się Wola Ducka a raczej Śmierdząca Wola”

Sołtys Osiedla Parkowe, Sławomir Bogusz, apelował do odpowiedzialnych służb i pracowników urzędu gminy:

„Po pierwsze ktoś wreszcie powinien sprawdzić, czy mieszkańcy gminy mają zawarte umowy na wywóz nieczystości. Po drugie należy karać tych, którzy nielegalnie wycinają drzewa i krzewy. Po trzecie nie można dopuszczać, by właściciele posesji robili na niej, co tylko chcą – czyli czyścili je z drzew”

źródło: linia.com.pl

Share