Warsztaty modern jazz w GOK

Share

            W dniach 24-27.02.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się kolejne warsztaty taneczne pod okiem Moniki Chwalczuk, która rozpoczynała swoją przygodę z tańcem, kiedy miała 6 lat, właśnie w Wiązownie.

Obraz 440

            Podopieczne ośrodka kultury miały okazję wzbogacać swój warsztat i repertuar ruchowy. Zajęcia umożliwiały doskonalenie techniki modern jazz oraz rozwijanie świadomości ciała i efektywności ruchu za pomocą ćwiczeń aktywujących odpowiednie grupy mięśniowe, poprawiających elastyczność i kondycję oraz oswajających z prawidłowym ułożeniem ciała. Ponadto dzięki wskazówkom technicznym oraz wnikliwej analizie wykonywanych ruchów dziewczęta uczyły się jak dbać o swoje zdrowie jako tancerz oraz uniknąć kontuzji. W programie nie zabrakło również pracy z materiałem choreograficznym zaproponowanym przez prowadzącą. Poprzez eksperymentowanie z różnorodnymi jakościami ruchu i uwrażliwienie na świadome wykorzystanie przestrzeni uczestniczki warsztatów miały okazję odkryć podstawy tworzenia ciekawych, profesjonalnych prezentacji scenicznych. W ciągu 4 dni z zajęć skorzystało 21 dziewcząt z zespołów tanecznych: TAKCIK, TAKT i RYTM rozwijając w ten sposób zdobyte dotychczas umiejętności wzbogacając wiedzę o technikę tańca modern jazz.

Obraz 433 Obraz 428 Obraz 357 Obraz 355 Obraz 354

punkt

monika
Monika Chwalczuk, foto: RS

Monika Chwalczuk. Działając w sekcji Gminnego Ośrodka Kultury już jako 7 letnia reprezentantka Wiązowny otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie k/Białegostoku.w jesieni 1999 roku. Kilka lat później zdobyła również tytuły Mistrzyni Polski Polskiego Związku Tańca Sportowego w duetach show dance, Wicemistrzyni Świata Inernational Federation of Modern Dance Sport w solo show dance oraz II Wicemistrzyni IFMD w solo jazz.
Od 2008 roku szkoliła się na warsztatach z technik contemporary, modern, gaga, flying low, contact improvisation czy improwizacji w Polsce, Francji, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Izraelu.
W latach 2010-2013 współpracowała z Elwirą Piorun w projekcie „Wytańcz siebie”
oraz spektaklach „Wysokie obcasy” i „Nie ogarniam”, prezentowanych w ramach festiwali Re:wizje i Zawirowania w Teatrze Stara Prochownia oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W 2012 można ją było zobaczyć na deskach Teatru na Woli i Teatru Kwadrat w etiudach „Locked” i „Powikłania” francuskiej choreograf Kseny Audrey Cornu. Swoje doświadczenie per formatywne wzbogacała biorąc udział w projektach site specific, takich jak „PoKolei” Pauliny Święcańskiej we współpracy z Four Kings – warszawską drużyną rugby na wózkach. W ubiegłym roku ukończyła staż w Fundacji Scena Współczesna w Warszawie oraz występowała w spektaklu dyplomowym „Inna Strona” w choreografii  Klary Łucznik na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.
W czerwcu 2014 tańczyła w etiudzie Karoliny Kroczak „Let it flow”, która została wyróżniona nagrodą główną na festiwalu Up to Stage w teatrze IMKA. Niedawno powróciła
z Izraela, gdzie miała okazję uczyć się w Suzanne Dellal Center w Tel Awiwie pod okiem tancerzy Batsheva Dance Company.

Tekst i foto: Anna Chwalczuk

Share