Tenis stołowy coraz popularniejszy

Share

GKTS Wiązownie

Takiej frekwencji na turnieju tenisa stołowego w Wiązownie nie było już od kilku lat. Ponad 60 zawodników, w tym większość to dzieci i młodzież z terenu Gminy Wiązowna, od Woli Duckiej po Zakręt. Miło było patrzeć na grę i rywalizację sportową tak dużej liczby tenisistów stołowych z naszej Gminy. Pokazały się spore talenty ze szkoły podstawowej oraz sami rodzice, którzy grali w kategorii amator. Najpierw ojcowie i mamy dopingowali swoje pociechy, a później role się odwróciły. Problem był tylko jeden: cały turniej bardzo się przeciągnął z powodu małej sali i tylko 6 stołów, na którym grali zawodnicy. Organizacja tego i poprzednich turniejów tenisa stołowego okazała się strzałem w dziesiątkę. Frekwencja na treningach systematycznie się zwiększa wraz uczestnictwem w zawodach, sparingach i meczach ligowych rozgrywanych w weekendy. Czy tenis stołowy odrodził się na nowo w naszej Gminie? Mamy nadzieję, że tak. Dobry klimat w klubie, pomoc władz Gminy Wiązowna m.in. w zorganizowaniu tego turnieju i chęć inwestowania w tenis stołowy i sport sprawia, że na sukcesy nie będziemy długo czekać.

GKTS Wiązowna

Podczas dzisiejszego turnieju słychać było komentarze młodzieży, jak i rodziców, że przydałaby się sala, która pomieści więcej stołów i będzie dostępna przez cały tydzień. Takie turnieje można by było organizować częściej niż raz na miesiąc.

Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Wiązowna. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego turnieju wywalczyli pamiątkowe puchary lub medale w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i dziewczęta.

W ciągu miesiąca następny turniej w Wiązownie tym razem Mikołajkowy – serdecznie zapraszamy.

Wyniki

Szkoła podstawowa:

1. Kublik Bartek
2. Szulik Kuba
3. Kąkol Dawid
4. Woźniak Adrian
5. Kasprzak Mikołaj
6. Jóźwicki Max
7. Andrzejewski Piotr
8. Odoliński Szymon

Gimnazjum:

1. Pląsek Adam
2. Żelazo Mateusz
3. Barcicki Krzysztof

Dziewczęta:

1. Trochimiuk Kasia
2. Gołąb Ola
3. Sawińska Olga
4. Barcicka Natalia
5. Bajer Wiktoria
6. Smolak Julia
7. Jóźwicka Hania

Amatorzy:

1. Smarzyk Artur
2. Kobojek Rafał
3. Kasprzak Artur
4. Spilaszek Krystian
5. Karpienia Piotr
6. Pomarański Wiesław
7. Kietliński Artur
8. Kublik Artur

GKTS WiązownaGKTS Wiązowna

P.S. Pobudowanie takiej sali to niewielki koszt w porównaniu do pełnowymiarowych hal. Tenis stołowy to dyscyplina, która nie wymaga dużo miejsca i olbrzymich hal sportowych. Warto by pomyśleć o takiej inicjatywie tym bardziej, że sala była by wypełniona po brzegi przez cały tydzień jak pokazuje dzisiejszy turniej i treningi GKTS Wiązowna, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego.

GKTS Wiązowna

Tekst i foto: GKTS Wiązowna

 

Share