W oczekiwaniu na uczniów

Share

Na otwarcie tej szkoły mieszkańcy Malcanowa i okolic czekali od lat. Przepełniona szkoła w Wiązownie, która od czasu zamknięcia starej szkoły w Malcanowie w 1999 roku stała się podstawówką rejonową dla uczniów z okolicznych miejscowości, od dawna pęka w szwach. Trwający od dłuższego czasu boom budowlany w gminie Wiązowna i znaczący napływ nowych mieszkańców, w tym rodzin z małymi dziećmi, sprawiły że szkoły podstawowe na terenie naszej gminy są przepełnione. W 2011 roku podjęto decyzję o ponownym wykorzystaniu istniejącego budynku dawnej szkoły w Malcanowie na cele oświatowe. Rozbudowa i modernizacja rozpoczęły się rok temu. Stary budynek poddano gruntownemu remontowi i już w nadchodzącym roku szkolnym 2015/2015, na nowo otwarta Szkoła Podstawowa w Malcanowie przyjmie w swoje mury blisko 80 dzieci z dwóch klas pierwszych i dwóch klasy drugich. Po wybudowaniu kolejnego skrzydła, w szkole będą się uczyć dzieci najmłodsze z zerówek oraz uczniowie klas IV-VI. W planach jest także budowa pełnowymiarowej hali sportowej.

Oficjalne, wielkie otwarcie szkoły będzie połączone z piknikiem rodzinnym organizowanym przez malcanowską społeczność przy placu OSP Malcanów

foto: RS
foto: RS

Specjalnie na na otwarcie szkoły przygotowano wystawę plenerową, która przedstawia m.in. ważne wydarzenia z historii Szkoły Podstawowej w Malcanowie.

foto: RS

Na uczniów czekają nowe sale, z całkowicie nowym wyposażeniem

Foto: MC
Foto: MC
Foto: MC
Foto: MC
Share