Jesienna akcja odbioru odpadów zielonych i wielkogabarytowych

Share

1

Dobra wiadomość dla osób, które w ostatnim czasie uprzątnęły swój ogród i nie mają co zrobić z zebranymi liśćmi. Urząd Gminy w Wiązownie poinformował właśnie o specjalnej jesiennej akcji odbioru odpadów zielonych. Zgodnie z gminnym harmonogramem w bieżącym roku, ostatni odbiór odpadów zielonych miał miejsce w październiku i to w zależności od regionu, nawet w pierwszym jego tygodniu, kiedy z drzew nie spadły wszystkie liście.

Adresy nieruchomości należy zgłaszać do Urzędu Gminy Wiązowna telefonicznie: 22 512 58 24, 22 512 58 25 lub pisemnie na adres e-mail: j.iwanska@wiazowna.pl co najmniej 24h przed wyznaczonym terminem odbioru. Uwaga! Odpady z nieruchomości niezgłoszonych nie zostaną odebrane. Liście należy wystawić we własnych workach, gdyż nie będą mogły być zabrane luzem.

Terminy odbioru odpadów zielonych:

18.11 (Środa) – Rejon III (Dziechciniec, Emów, Radiówek, Rudka, Kąck, Malcanów, Pęclin, Żanęcin)

21.11 (Sobota) – Rejon IV (Boryszew, Góraszka, Osiedle Parkowe, Stefanówka, Wiązowna Gminna, Wiązowna Kościelna)

25.11 (Środa) – Rejon I (Bolesławów, Czarnówka, Glinianka, Kopki, Kruszówiec, Lipowo, Poręby, Rzakta, Wola Ducka, Wola Karczewska)

28.11 (Sobota) – Rejon II (Duchnów, Izabela, Majdan, Michałówek, Zagórze, Zakręt)

Jednocześnie przypominamy o jesiennej zbiórce odpadów wielkogabarytowych. Niepotrzebne meble, sprzęty domowe, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, duże zabawki, szyby lustra i sprzęt AGD, RTV oraz opony samochodów osobowych należy wystawić przed posesję i zgłosić ten fakt wcześniej do Urzędu Gminy w Wiązownie.

gabaryty, foto: WilK

Terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych:

17.11 (wtorek)   – sektor I 
Bolesławów, Czarnówka, Glinianka, Kopki, Kruszówiec, Lipowo, Poręby, Rzakta, Wola Ducka, Wola Karczewska

19.11 (czwartek)  – sektor II
Duchnów, Izabela, Majdan, Michałówek, Zagórze, Zakręt

20.11 (piątek)  – sektor III
Dziechciniec, Emów, Radiówek, Rudka, Kąck, Malcanów, Pęclin, Żanęcin

21.11 (sobota) – sektor IV
Boryszew, Góraszka, Stefanówka, Wiązowna, os. Parkowe

Uwaga nie będą przyjmowane odpady i materiały budowlane, armatura łazienkowa, deski, panele, drzwi, grzejniki, ramy okienne, części samochodowe i odpady ogrodowe.

źródło: UG Wiązowna

 

Share