Sołtysi i przewodniczący osiedli mają głos – Emilia Sędek – sołtys Stefanówki

Share

Emilia SędekW związku z projektem „Poznaj z nami Gminę Wiązowna”, sołtysi oraz przewodniczący zarządów osiedli otrzymali w 2009 roku krótką ankietę do wypełnienia. Biorąc udział w tym „mini wywiadzie”, mieli możliwość przedstawienia mieszkańcom swoich osiągnięć i sukcesów, planów na przyszłość i życzeń.

Dzisiaj przedstawiamy „wywiad” z panią Emilią Sędek (na zdjęciu) – sołtysem Stefanówki, dziękując jednocześnie za zaangażowanie i udział w naszym projekcie.

 

1.Sukcesy i osiągnięcia (Co uważa Pan/Pani za swój największy sukces. Co udało się w sołectwie / osiedlu w ostatnim czasie osiągnąć? Czym można się pochwalić? Jaki jest główny atut sołectwa/osiedla.)

Od stycznia 2009 Stefanówka jest wpisana do Urzędowego Wykazu Miejscowości jako samodzielna jednostka osadnicza. Przy okazji nazwaliśmy sobie ulice i mamy nareszcie porządek.
W 2008 r. w świetlicy odbywały się zajęcia z j.angielskiego, plastyki, fotografii. W grudniu organizujemy warsztaty, na których dzieci wraz z rodzicami robią ozdoby choinkowe, aby później w przedświątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem i razem ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami śpiewać kolędy.
Mamy również najładniejszy przystanek autobusowy własnoręcznie pomalowany.

2.Bolączki i problemy (Z jakimi problemami boryka się sołectwo/osiedle? Jakich inwestycji najbardziej brakuje? Jakie problemy zgłaszają mieszkańcy?)

1) Brak kanalizacji
2) Brak chodnika. Stefanówka leży przy ruchliwej, wojewódzkiej drodze 721.
3) Nasza świetlica to mały, drewniany budynek, stojący na prywatnym gruncie bez możliwości podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozyskanie jakiejkolwiek działki pod budowę świetlicy wydaje się niemożliwe.

3. Najbliższe plany

Dopóki aura pozwoli – prowadzenie zajęć plastycznych w świetlicy w Stefanówce, później przeniesiemy zajęcia do świetlicy w Boryszewie.

4. Trzy życzenia:

1. Kanalizacja
2. Chodnik ze ścieżką rowerową
3. Znalezienie lokalu na świetlicę.

5. Znane i mniej znane osoby zamieszkujące Państwa sołectwo/osiedle. Osoby, które warto przybliżyć mieszkańcom (sportowcy, aktorzy, artyści…)

Każdy z naszych mieszkańców jest ciekawą postacią, ale najbardziej znaną ze swoich wspaniałych zdjęć jest pani Alicja Sękowska.

6. Stowarzyszenia, organizacje działające na danym terenie

Nie ma

Foto: Alicja Sękowska
Autor projektu: Joanna Filimonow

Share