Paweł Izdebski najlepszy na festiwalu TEN TON

Share

Paweł Izdebski z Wiązowny, okazał się najlepszym wokalistą, w najstarszej kategorii wiekowej, w finale konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „TEN TON” jaki odbył się 28 kwietnia 2010 roku w Ośrodku Działań Artystycznych „Dorożkarnia” w Warszawie.

od lewej Grażyna Łobaszewska, Profesor Elżbieta Zapendowska, Joanna Zagdańsk
od lewej Grażyna Łobaszewska, Profesor Elżbieta Zapendowska, Joanna Zagdańsk

W konkursie finałowym, barwy Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie znakomicie reprezentował młody, dobrze zapowiadający wokalista, gitarzysta Paweł Izdebski.
Przesłuchania w trzech kategoriach wiekowych trwały od godziny 11:00 do późnych godzin wieczornych.Paweł występujący w najstarszej kategorii, szkoły średnie i studenci wykonał swoją interpretację piosenki z repertuaru Anny Jantar „Moje jedyne marzenie” oraz zaśpiewał własną kompozycję pt. „Ogień pod skórą”. Obie piosenki wykonał z własnym, gitarowym akompaniamentem co spotkało się z uznaniem profesjonalnego Jury.

Opiekę nad naszym młodym artystą w czasie wcześniejszych eliminacji jak również na finale sprawował instruktor muzyczny GOK-u, pan Roman Sadowski.

Paweł Izdebski
Paweł Izdebski

Konkurs w Dorożkarni stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez festiwalowych odbywających się w Polsce. Zdobycie nagrody, szczególnie w najstarszej kategorii wiekowej jest poważnym krokiem w kierunku dorosłej estrady.

Około godziny 19:00 Jury w składzie:

  1. Grażyna Łobaszewska
  2. Joanna Zagdańska
  3. Elżbieta Zapendowska
  4. Jarosław Kukulski

ogłosiło wyniki.

od lewej Grażyna Łobaszewska, Profesor Elżbieta Zapendowska, Joanna Zagdańsk
od lewej Grażyna Łobaszewska, Profesor Elżbieta Zapendowska, Joanna Zagdańska

 

W najstarszej kategorii Jury postanowiło nie przyznawać 1 i 2 miejsca. Trzecie miejsce, które było tym samym jedyną nagrodą w tej grupie wiekowej, otrzymał Paweł Izdebski z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

Jestem ogromnie dumny i szczęśliwy z osiągnięcia Pawła – mówi pan Roman Sadowski. Sukces ten jest wspaniałą promocją Wiązowny i całego powiatu otwockiego. Jest też dowodem na to że zmiany w jakości pracy wiązowskiego GOK-u zmierzają w dobrym kierunku. O bardzo wysokim poziomie wokalistów z Wiązowny mówiło nie tak dawno Jury Trzeciego Powiatowego Konkursu Polskiej Piosenki, który odbył się 19 04 2010 roku w GOK-u.

Paweł Izdebski
Paweł Izdebski

Paweł Izdebski, laureat konkursu, weźmie udział w 3 dniowych Warsztatach Wokalnych, gdzie na próbach z profesjonalnym zespołem muzycznym przygotuje repertuar do Koncertu Finałowego.

Koncert Finałowy odbędzie się w dniu 23 maja 2010 roku w godzinach wieczornych w ramach projektu Dziecięca Stolica w Parku Świętokrzyskim przed PKiN w Warszawie. Koncert będzie częścią Festynu dla mieszkańców stolicy na około 20 000 osób.
Na ten koncert serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wiązowna.

Tekst i foto: Roman Sadowski

 

Share