Mikołajki w Dziechcińcu

Share

W niedzielne popołudnie 5 grudnia w miejscowości Dziechciniec odbyła się Impreza Mikołajkowa. Do naszej Świetlicy przystrojonej kolorowymi łańcuchami i piękną choinką przybyło na spotkanie z Mikołajem, 45 dzieci wraz z rodzicami. Świetlica pękała w szwach. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze. Był także poczęstunek, który zorganizowała opiekunka świetlicy, pani Anna Więsik (ze środków sołectwa).

Byłam pod wrażeniem, jak wiele dzieci razem z rodzicami czeka na Mikołaja (przybyły również rodziny z pobliskich sołectw). Jaka radość była w ich oczach. Mikołaj przyszedł ze wspaniałymi prezentami (sfinansowanymi przez rodziców). „Mikołajki” pokazały, jak wielka jest potrzeba takich spotkań i integracji młodych rodzin.

W czasie trwania imprezy powstał pomysł na zorganizowanie następnej, tym razem z okazji ”Dnia Dziecka” na placu zabaw przy naszej świetlicy – ale z udziałem sąsiednich miejscowości.

Obiecałam wszystkim, że porozmawiam z sołtysami ościennych wiosek i myślę, że jest szansa zorganizowania takiego pikniku. Jestem zawsze otwarta, na każdy pomysł i zrobię wszystko, aby nasi mieszkańcy brali czynny udział w różnego rodzaju imprezach.

Chciałabym ,aby integracja mieszkańców Dziechcińca zaowocowała w innych sołectwach i tego z całego serca wszystkim życzę.

Anna Lech, sołtys Dziechcińca oraz Radna Gminy Wiązowna

Foto: Sołectwo Dziechciniec

Share