Medale i puchary dla tancerek GOK

Share

Systematycznie od 19 lat zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie biorą aktywny udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Wasilkowie k/Białegostoku. Organizatorem tego największego wydarzenia tanecznego na Podlasiu jest od 1996 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JARD   w Białymstoku. Festiwale odbywają się regularnie dwa razy w roku w czerwcu i listopadzie. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowisk tanecznych.

jard9

            W dniach 20-22. XI 2015 r. reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie złożona z 21 dziewcząt sekcji tańca nowoczesnego RYTM wzięła udział w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się w hali widowiskowej kompleksu hotelowego P.W. Jard w Wasilkowie k/Białegostoku.

            Celem festiwalu była popularyzacja tańca nowoczesnego, wymiana doświadczeń i konfrontacja dorobku artystycznego. Trzydniowy maraton tańca oceniało międzynarodowe jury. W jesiennej edycji festiwalu uczestniczyli tancerze z wielu miast Polski i Białorusi. Do Wasilkowa przybyły grupy z takich polskich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Łódź, Zamość, Kielce Białystok, Tomaszów Lubelski, Suwałki,   Białe Błota k/Bydgoszczy, Wiązowna.

            Tancerze rywalizowali w następujących kategoriach tanecznych: disco dance i disco show(solo, duety, mini formacje i formacje), hip hop, inne formy tańca (jazz, modern, cheerleaders, freestyle, show dance, belly dance). Uczestnicy prezentowali się w 3 kategoriach wiekowych (do lat 11, do lat 15 i powyżej 15)

            Wiązownę reprezentowały 3 zespoły taneczne:   TAKCIK, RYTM i TAKT. Mimo wysokiego poziomu i świetnego przygotowania uczestników z innych miast młodziutkie tancerki z GOK-u zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach tanecznych i zdobyły nowe trofea w postaci pucharów i medali. Dziewczęta z Wiązowny przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk zdobyły: 3 puchary w kategoriach zespołowych, wytańczyły 15 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 9 brązowych) oraz zajęły 6 miejsc finałowych w kategoriach solo i duetach w trzech kat. wiekowych.

jard3

Osiągnięcia tancerek:

Miniformacja TAKCIK – III miejsce puchar i nagroda w kat. miniformacji   disco show do lat 11
Miniformacja RYTM   – II m. i puchar w kat miniformacji   disco show do lat 15
Formacja TAKT – II m. i puchar w kat. formacji disco show pow. lat 15

Solo disco dance do lat 11

Anastazja Frelek   III m. i brązowy medal w kat. solo disco dance do lat 11
Hania Paduch V m.

Solo disco dance do lat 15

Kamila Skwara V m.

Solo disco pow.lat 15

Anna Kopczyńska I m. i złoty medal
Karolina Kwiatkowska II m. i srebrny medal

Duety disco dance do lat 11

Anastazja Frelek i Natalia Woźnica – II m. i srebrne medale
Hania Paduch i Zuzia Nowocień III m. i brązowe medale

Duety disco dance do lat 15

Natalia Ciąćka i Kamila Skwara III m. i brązowe medale
Julia Przywoźna i Paulina Wypustek – V m.
Wiktoria Kąkol i Nikola Chomenko VI m.
Wiktoria Chomczyk i Alicja Wilk VII m.

Duety disco dance pow. lat 15

Anna Kopczyńska i Helena Voss II m. i srebrne medale

Inne Formy Tańca solo do lat 15

Natalia Ciąćka V m.

Inne Formy Tańca duety do lat 11

Anastazja Frelek i Natalia Woźnica– III m. i brązowe medale

Inne formy tańca duety do lat 15

Kamila Skwara i Julia Ziółek III m. i brązowe medale
Natalia Ciąćka i Helena Voss IV m.
Julia Przywoźna i Paulina Wypustek V m.

Inne formy tańca pow. lat 15

Anna Kopczyńska i Daria Brzostowicz VII m.

punkt

Dyplom z   podziękowaniem za przygotowanie zespołów i tancerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie otrzymała także instruktor Anna Chwalczuk.

Podczas festiwalu  odbyły się warsztaty w technikach hip hop i dancehall  prowadzone przez tancerki z Białorusi i Polski.

Na tegorocznym festiwalu dziewczęta z Wiązowny zaprezentowały swoje umiejętności w kilku kategoriach tanecznych. Uczestnicy poznawali nowe trendy w tańcu i zdobywali nowe doświadczenia.

Jard 2015

Rodzice będący opiekunami naszych tancerek mieli okazję podziwiać swoje pociechy na trzydniowym festiwalu pełnym emocji i wrażeń.

Serdecznie gratulujemy tancerkom wspaniałych wyników !!!

Tekst i foto: AC

Share