Kolejny sukces Pawła Izdebskiego – I miejsce na festiwalu Tulipanada

Share

tulipanadaUzdolniona wokalnie młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie wzięła udział w VIII Konkursie Piosenki Tulipanada. Impreza ta ma charakter otwartego współzawodnictwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa mazowieckiego. Organizatorem są dwa Domy Kultury z Ursusa: Arsus i Kolorowa

Na sali eliminacyjnych przesłuchań Tulipanada Klaudia,Paweł, Iza, Nicola, Wiktoria, instr. Roman Sadowski
Na sali eliminacyjnych przesłuchań Tulipanada Klaudia,Paweł, Iza,
Nicola, Wiktoria, instr. Roman Sadowski

Instruktor GOK-u, Roman Sadowski przygotował i zgłosił do konkursu 5 osób. W dniach 17-19 maja 2010, w pierwszym etapie, w gronie ponad 500 zgłoszonych uczestników zaśpiewali: Wiktoria Lech, Klaudia Milczarczyk, Nicola Hariasz, Iza Suchecka i Paweł Izdebski.

Próbne nagrania w Studio GOK-u Iza Suchecka i Paweł Izdebski
Próbne nagrania w Studio GOK-u Iza Suchecka i Paweł Izdebski

Do drugiej, finałowej części, Jury wytypowało występującą w II kategorii wiekowej, Wiktorię Lech oraz śpiewającego w IV kategorii Pawła Izdebskiego.

Wiktoria Lech uczestniczka etapu finałowego podczas ubiegłorocznego II Powiatowego Konkursu Piosenki organizowanego przez GOK w Wiązownie
Wiktoria Lech uczestniczka etapu finałowego podczas ubiegłorocznego II Powiatowego Konkursu Piosenki organizowanego przez GOK w Wiązownie

Finały odbyły się na sali koncertowej, Domu Kultury Arsus w dniu 25 maja 2010 r.

Od lewej Iza, Paweł, Nicola, Wiktoria, instr. Roman Sadowski, Klaudia  przed Domem Kultury Arsus
Od lewej Iza, Paweł, Nicola, Wiktoria, instr. Roman Sadowski, Klaudia
przed Domem Kultury Arsus

Z werdyktu Jury, opublikowanego 28 maja 2010 w internecie, otrzymaliśmy wiadomość, że w gronie laureatów znalazł się Paweł Izdebski. Jednak wiadomość, jakie konkretnie miejsca zajęli wyróżnieni, organizatorzy trzymali w tajemnicy aż do 9 czerwca, do koncertu laureatów.

Gala finałowa, odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury Arsus. Laureatów na estradę zapraszał opiekun konkursu, Janusz Łukaszewicz z Domu Kultury Kolorowa w Ursusie. Przed każdym występem, na telebimie pojawiał się, krótki, 20 sekundowy fragment konkursowej prezentacji nagrodzonego. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ zwyciężczyni Szansy na Sukces, Katarzyny Grabowskiej.

Około godziny 19:30 na scenę zostaje zaproszony Paweł Izdebski, reprezentujący GOK w Wiązownie. Prowadząca konferansjerkę, aktorka filmowa Sylwia Juszczak ogłasza radosną dla nas wiadomość. Pierwsze miejsce w najstarszej kategorii werdyktem Jury Konkursu, otrzymuje wokalista Paweł Izdebski z Wiązowny. Dla obecnej na sali 350 osobowej publiczności, nasz młody artysta zaśpiewał piosenkę z musicalu„Dzwonnik z Noterdame” pt. „Katedr Świat”.

Paweł Izdebski podczas ubiegłorocznego II Powiatowego Konkursu Piosenki organizowanego przez GOK w Wiązownie
Paweł Izdebski podczas ubiegłorocznego II Powiatowego Konkursu Piosenki organizowanego przez GOK w Wiązownie

Zwycięstwo w VIII Konkursie Piosenkarskim Tulipanada jest drugim, ogromnym sukcesem GOK-owskiego wokalisty, w tym roku.
Przypomnę, że wcześniej został laureatem prestiżowego, V Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Piosenki TEN TON w warszawskiej Dorożkarni. Aby podkreślić rangę tego wydarzenia, powiem tylko, że wszyscy nagrodzeni w Pawła kategorii wiekowej są aktualnie uczniami Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej II stopnia przy ulicy Bednarskiej w Warszawie. Jestem pewny, że Paweł Izdebski w niedługim czasie będzie jednym ze słuchaczy tej znanej szkoły.
A tak na marginesie, może władze naszego powiatu zainteresowałyby się naszym, niebywale uzdolnionym mieszkańcem, oferując mu pomoc w postaci na przykład stypendium lub w jakiejś innej formie.
Naprawdę warto.
Roman Sadowski

Tekst:Roman Sadowski
foto: Leszek Milczarczyk

Share