Janusz Budny o planach i pomyśle na obecną kadencję w wywiadzie dla LO

Share

25 czerwca br. w Linii Otwockiej ukazał się ciekawy wywiad z wójtem gminy Wiązowna Januszem Budnym „U progu wielkich inwestycji”. W rozmowie z Wojtkiem Siergiejukiem gospodarz Wiązowny opowiada o planach na najbliższe lata, w tym dotyczących m.in. Wiązowny

Janusz Budny
Janusz Budny, wójt gminy Wiązowna, foto: januszbudny.pl

I tak, dowiadujemy się, że w przyszłym roku wójt ma w planach projekt rewitalizacji centrum Wiązowny a Gmina jest zainteresowana pozyskaniem działki przy ulicy Kościelnej od Gminnej Spółdzielni  pod ewentualny komisariat.
Odpowiadając na pytanie związane z centrum Wiązowny i wyglądem postpeerelowskiego pawilonu należącym do GS wójt zapewnia o woli współpracy ze strony Gminy, tak aby (…) centrum było estetyczne, a nie straszne. (…) 

Na pytanie o pomysł na obecną kadencję, wójt jednoznacznie odpowiada, że stawia na inwestycje i pozyskiwanie środków unijnych, chociaż jak sam przyznaje będzie trudno. Stwierdza, że nie ma (…) projektów, które powinny być zrobione dwa lata temu i w większości przypadków Gmina startuje od zera. (…) Pytany o funkcjonowanie UG przyrównuje go do przedsiębiorstwa i zapewnia, że poczynił kroki aby poprawić jego sprawność a podejście urzędników do mieszkańców uległo zmianie. Stwierdza, że (…) nie toleruje nieróbstwa i lenistwa (…) i nie ma dla niego rzeczy niewykonalnych i taką maksymę stara się zaszczepić swoim urzędnikom.

Z wywiadu dowiadujemy się także, że Gmina (..) ma opracowaną koncepcję termomodernizacji wraz z rozbudową wszystkich szkół w gminie, oprócz gimnazjum w Gliniance. Do tego dochodzą dwa ośrodki zdrowia i dom kultury. Jest to dość duże przedsięwzięcie, bo szacunkowy koszt wyniesie grubo ponad 20 mln zł. Dlatego te inwestycje, podobnie jak Karczew, chcielibyśmy zrealizować w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym (…)

Więcej informacji o planach i zamierzeniach wójta można przeczytać w całym wywiadzie dla LO: U progu wielkich inwestycji

Polecamy.

Share