W Golicy (obecnie Wiązowna) powstanie hotel i stadnina koni

Share

W ostatnim czasie, w okolicy ruin dawnego młyna w Golicy (obecnie teren sołectwa Wiązowna Kościelna) wycięto wiele drzew a buldożery przystąpiły do równania terenu. Prace ziemne na tak dużym terenie, który dotychczas był dziką łąką z uroczym bagienkiem, miejscem gdzie  latem można było spotkać motyle, świerszcze, płazy a nawet jelonki, wzbudziły naturalną ciekawość wśród mieszkańców.

Golica, 2016.02.08

O wycięciu drzew na obszarze ok. 2 ha informował tydzień temu na FB jeden z internautów.

Golica, 2.02.2016, foto: PT
Golica, 2.02.2016, foto: PT

Czyżby miało powstać kolejne osiedle mieszkaniowe w gminie Wiązowna? Jak udało się nam ustalić, m.in. rozmawiając z osobami zatrudnionymi przy prowadzonych pracach, powstanie tu hotel, stawy hodowlane oraz stadnina koni. Mienia ma wrócić do starego koryta*.

Golica
Golica, maj 2015, foto: RS

W internecie można natrafić na ślad planów tego typu inwestycji w tym miejscu. Budowa gospodarstwa ekoturystycznego ze stawami i stadniną w Wiązownie Kościelnej została ujęta w załączniku do jednej z uchwał Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie wstępnego wyboru projektów do dofinansowania.

Golica, maj 2015, foto: RS
Golica, maj 2015, foto: RS

Golica, tak jak inne dziewicze tereny w gminie Wiązowna zmienia swoje oblicze…

Październik 20156
Październik 2015 i stan obecny (luty 2016), foto: RS

No cóż. Panta rhei! :)punkt

* Obecnie Mienia na tym obszarze płynie rowem melioracyjnym. Plany zmiany przebiegu rzeki i jej powrotu do starego koryta trwają od lat. Po śnieżnych zimach, w okresie wiosennych roztopów dochodziło w ubiegłych latach do podtopień okolicznych terenów.

Mienia w okolicy ul. Duchnowskiej w Wiązownie w styczniu 2011 r.

Podtopienia
styczeń 2011, foto: Karsten

Opracowanie: J.Filimonow

 

Share