Gmina Wiązowna wyróżniona

Share

Gmina Wiązowna znalazła się na liście wyróżnionych gmin na Mazowszu w II edycji Rankingu „Europejska Gmina-Europejskie Miasto”, wśród samorządów, które otrzymały największe dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Organizatorami konkursu były „Gazeta Prawna” oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Konkurs wskazuje i nagradza te gminy i miasta, które aktywnie aplikują po środki unijne. Ranking brał pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami mogły być zarówno władze samorządowe, organizacje społeczne, przedsiębiorcy jak i rolnicy. Kryterium oceny w konkursie była ilość zarejestrowanych projektów z terenu danej gminy, liczba mieszkańców gminy oraz wartość uzyskanych środków pomocowych. Wszystkie dane potrzebne do oceny pochodziły z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i obejmowały umowy podpisane do końca 2007 roku.

wyroznienie

Gmina Wiązowna zajęła w tegorocznym rankingu zaszczytne 6 miejsce, plasując się tuż za Otwockiem i wyprzedzając Józefów, który zajął miejsce 10. W poprzedniej edycji konkursu nasza gmina sklasyfikowana była na odległym 216 miejscu. Tak znaczący awans to zasługa działań władz samorządowych, które bardzo intensywnie starają się o środki unijne, ale przede wszystkim grona przedsiębiorców z gminy Wiązowna. To właśnie przedsiębiorcy z terenu gminy mogą pochwalić się uzyskaniem drugiego na Mazowszu, tuż po Warszawie wyniku w pozyskaniu dotacji z Programu: wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw. Wysokie miejsce przypada także gminie Wiązowna w rankingu ukazującym ilość środków pomocowych przypadających na 1 mieszkańca. Wiązowna zajęła drugą lokatę z bardzo wysokim wynikiem 5 044, 34 zł na osobę, gdy w przeliczeniu na jednego mieszkańca województwa mazowieckiego udało się pozyskać 966 zł.

Podczas uroczystej gali 12 marca w Lublinie dyplom wyróżnienia w konkursie odebrał Zastępca Wójta Bartłomiej Tkaczyk.

źródło: Anna Sikora/GCI/wiazowna.pl

Share