GKTS Wiązowna – podsumowanie sezonu ligowego

Share

17 maja meczem z Bronią Radom zawodnicy znad Mieni zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2008/2009

Podsumowanie

Przed sezonem trenerzy z GKTS-u Tomek Grzybowski i Andrzej Ochal marzyli o wejściu do pierwszej szóstki rozgrywek III ligi grupy B, oceniając swoje szanse na miejsca 5-8.

W pierwszym meczu w derbach powiatu otwockiego z Meranem Otwock, drużyna z Wiązowny wygrała 10-0! oddając przeciwnikom tylko 3 sety. Potem przyszły zwycięstwa z Wesołą (10-1) i jednymi z faworytów rozgrywek stołecznym SKS 40 (10-3) i Łomiankami (10-0). Przez 4 kolejki GKTS był na pierwszym miejscu w tabeli.
Potem doszło do spotkania lidera i vice lidera rozgrywek Wiązowna kontra Radom. Po czterogodzinnym niezwykle emocjonującym spotkaniu górą okazali się Radomianie wygrywając 10-7. Następne mecze to walka o drugie miejsce w rozgrywkach III ligi grupy B – kolejno z Ożarowem – wygrana 10-5 i najważniejszy mecz z Piasecznem- wygrana 10-7.
Ostatnie cztery mecze były tylko potwierdzeniem, że Wiązowna jest w tym roku niezwykle mocna i dobrze przygotowana do sezonu – łatwe wygrane kolejno z ATS Warszawa (10-1), Mińskiem (10-1), Siedlcami (10-3) i SGH Warszawa (10-2).
Świetna gra w pierwszej rundzie dała drużynie z Wiązowny drugie miejsce w grupie i szanse na grę w barażach o II ligę.

W drugiej rundzie nastąpił podział na tzw. grupę awansową i spadkową (po 6 drużyn).
Wiązowna walcząc o awans w pierwszym spotkaniu wygrała na wyjeździe z niezwykle silną na swoim terenie Mazovią Mińskiem Mazowieckim 10-7.
Dobrze przetrenowana” przerwa między rundami pozwoliła odnieść łatwe zwycięstwa u siebie z SKSem (10-4) i w Siedlcach z Pogonią (10-5).
W decydującym spotkaniu o drugie miejsce w grupie premiowane awansem do baraży Wiązowna pokonuje Piaseczno 10-4. Bohaterem tego meczu był junior GKTS-u Mateusz „Stawik” Stawikowski, który wygrał z liderami Piaseczna – Marczakiem i Sawickim.

Ostatni mecz to walka o pierwsze miejsce w grupie w Radomiu. GKTS przegrywa ten mecz 5-10 zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie i prawo gry w barażach z 16-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski KS Spójnia Warszawa.

Po drugiej rundzie doszło do spotkań Drużynowego Pucharu Polski.
W pierwszym meczu Wiązowianie rozgramiają vice lidera III ligi grupy A Marymont W-wa 4-0. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne gdyż w kolejnym meczu będącym półfinałem rozgrywek mazowieckich drużyna z GKTSu spotyka się z aktualnym Mistrzem Polski, aktualnym zwycięzcą Pucharu Polski i drużyna będącą w ćwierćfinale europejskiej Ligi Mistrzów – BOGORIĄ Grodziskiem Mazowieckim. Drużyna z Grodziska przyjechała z aktualnym indywidualnym Mistrzem Polski Arturem Danielem, czołowym zawodnikiem ekstraklasy Xu Wenliangiem i czołowym młodzikiem Europy Patrykiem Zatówką. Wiązowna przegrywa 2-4 pokazując serce do walki. Niezwykle cenne okazuje się zwycięstwo debla Grzybowski/Sitek z Wenliangiem i Zatówką, wygrane sety
Ochala z Danielem i Wenliangiem oraz wygrana Sitka z Zatówką 3-0.

W meczach barażowych o II ligę Wiązowna w pierwszym meczu remisuje na wyjeździe 9-9 ze Spójnią. Po dwóch dniach po 4,5 godzinnym horrorze i najlepszym widowisku tego sezonu GKTS wygrywa 10-7wchodząc tym samym do finałów baraży.
Po tym spotkaniu szczęśliwych zawodników spotkała miła niespodzianka, właściciel Firmy AVISTA pan Marcin Chomenko wręczył zawodnikom nagrody finansowe za wygrany mecz!

W finale spotyka się z absolutnym faworytem całych rozgrywek Radomiem. W dwumeczu lepsi okazują się doświadczeni Radomianie. Na uwagę zasługują zwycięstwa trenerów Grzybowskiego i Ochala z Janem Molędą – byłym reprezentantem kraju, oraz równe pojedynki ze Stefanem Wielgusem i Dariuszem Świątkiem- zawodnikami, którzy przez wiele lat grali w I i II lidze.

Zawodnicy GKTS-u udowodnili, że nie będąc faworytami rozgrywek, pracą, sercem do walki można zajść daleko i wygrywać z wyżej notowanymi drużynami.

Kolejny sezon może być jeszcze trudniejszy od obecnego – zapewne każda drużyna z większym respektem podejdzie do meczu z Wiązowną.

Zawodnicy GKTS Wiązowna składają serdeczne podziękowania wszystkim kibicom którzy dopingowali nas podczas całego sezonu (to dla Was gramy), władzom Gminy Wiązowna, Firmie Przemar za wsparcie finansowe, głównemu Sponsorowi Firmie AVISTA i właścicielowi panu Marcinowi Chomenko wraz z Rodziną.
Trenerzy GKTS Wiązowna

 

***

Najważniejszy i najlepszy mecz sezonu 2008/2009
GKTS Wiązowna– Spójnia W-wa.

gkts000

Gratulacje od kibiców po meczu.
gkts001a

Decydująca piłka meczu!
gkts002

Łzy szczęścia!
gkts003

Debel Ochal – Stawikowski.
gkts005

Gratulacje od przeciwników.
gkts006

Po wygranym meczu ze Spójnią W-wa 10:7
gkts007

Materiał i foto: GKTS Wiązowna

Share