Finał nie dla GKTS Wiązowna

Share

DSC07456

Mecz finałowy Pucharu Polski na Mazowszu w tenisie stołowym pomiędzy GKTS Wiązowna i Spójnią Warszawa zakończył się wygraną gości 4:1. Pomimo wysokiej przegranej z faworytem meczu zawodnicy z Wiązowny nie muszą się wstydzić swojej postawy, a wynik 2 meczy przegranych przez zawodników GKTS-u mógł być inny.

W pierwszym meczu Mateusz Niedzielski w piątym secie po kancie stołu przegrał na przewagi 13:11, w drugim meczu Kamil Sitek przegrał z bardzo dobrze dysponowanym tego dnia Janem Olkiem 3:1. Trzeci pojedynek Tomasz Grzybowski przy wspaniałym dopingu miejscowych kibiców wygrał 3:1. Następnie do stołu podeszli debliści Mateusz Stawikowski i Mateusz Niedzielski i Jan Olek i Przemek Sałaciński. Mecz był bardzo wyrównany i tylko jedna dwie piłki zdecydowały o przegranej naszego debla 3:1. Stan meczu po czterech grach był 3:1 dla gości i tylko jednego punktu brakowało im do wygrania całego meczu. Niestety Mateusz uległ zawodnikowi ze Spójni 3:1 i cały mecz zakończył się wygraną Spójni Warszawa 4:1.

Cały mecz oglądali i dopingowali nas liczni kibice na czele z Wójtem Gminy Wiązowna Januszem Budnym, radnymi i wiernymi kibicami GKTS-u. Na najbliższym treningu trenerzy obiecali wszystkim pizzę za wspaniały i żywiołowy doping.

Podziękowania: dla firmy STYLDRUK za ufundowanie koszulek na ten mecz, Arturowi Kublikowi za pióra wieczne z grawerką dla zawodników oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania meczu na tak wysokim poziomie.

DSC07458
Komentarz trenera:

Udział w Finale Pucharu Polski na Mazowszu jest bardzo dużym sukcesem dla naszej drużyny i Całej Gminy. Puchary po meczu wręczał sam Prezes Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego pan Marek Przybyłowicz.  Przegraliśmy nie tylko sportowo ale przegrywamy jeszcze pod wieloma innym względami:

  1. Spójnia ma salę do dyspozycji 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
  2. Budżet klubu jest wielokrotnie większy od naszego.
  3. Ma sponsorów prywatnych.
  4. Ma 4 trenerów i 2 asystentów do treningów.
  5. W klubie jest kilkunastu zawodników grających zawodowo w tenisa stołowego będących jednocześnie sparing-partnerami dla dzieci i młodzieży.

Organizacyjnie, sportowo i finansowo to przepaść między naszymi klubami. Zawodnicy, którzy z nami wygrali to rówieśnicy Kamila Sitka, Mateusza Stawikowskiego z którymi jak równi z równymi rywalizowaliśmy w kadetach, juniorach czy młodzieżowcach. Niestety na nasze nieszczęście u nas 4 lata temu budowanie profesjonalnego klubu tenisa stołowego zostało przerwane nie z naszej winy.
Pozostaje tylko jedno pytanie do obecnych władz Naszej Gminy:

„Czy są chęci, dobra wola i determinacja aby w Gminie Wiązowna powstały profesjonale kluby: tenisa stołowego, piłki nożnej, lekkiej atletyki czy inne……..?”      

DSC07449 DSC07453 DSC07454

Tomasz Grzybowski trener GKTS Wiązowna

Materiał (relacja i komentarz); foto: GKTS Wiązowna

punktFilmy: Spójnia Warszawa

Share