Ferie zimowe z tenisem stołowym – podsumowanie

Share

W pierwszym tygodniu ferii klub GKTS Wiązowna zorganizował dla wszystkich chętnych treningi i turnieje tenisa stołowego. Zajęcia odbywały się od godziny 10.00 do 14.00, od poniedziałku do soboty. W pierwszych dniach zajęcia miały na celu nauczenie lub doskonalenie odbić forhendowych i bekhendowych po przekątnej i prostej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy ćwiczenia z prawidłowym trzymaniem rakietki, pracę na nogach oraz prawidłowe odbicia proste itp. Codziennie trening kończył się grami kontrolnymi i grami na punkty. W czwartek został przeprowadzony test z odbić forhendowych i bekhendowych. Polegał on na jak najdłuższym odbijaniu jedną piłeczką razem z trenerem. Najlepszym zawodnikiem został Bartek Kublik który odbijał F i B piłeczkę po przekątnej 187 razy. Najlepsi z klas 1-3 to Piotr Wąsowski 88 razy i Maciek Skwara 39. Najlepsi z klas 4-6 Bartek Kublik 187, Mateusz Żelazo 136. Najlepsi z gimnazjum Piotr Gorzkowski 110 i Kamil Rogoziński 21. Najlepsze dziewczęta to Ola Gołąb 114 i Karolina Chojnowska 55.

Ferie zimowe z tenisem stołowym

W piątek został rozegrany turniej wewnętrzny, który miał przygotować zawodników do turnieju sobotniego z cyklu Grand Prix Wiązowny. Na wyróżnienie zasługują następujący zawodnicy: Adrian Woźniak, Szymon Dąbrowski, Mateusz Żelazo, Kuba Szulik, Jakub Kępiński, Szczepan Krypiak, Marcin Górecki, Czarek Bajer, Kuba Porowski, Kamil Rogoziński oraz dziewczyny Magda Sobota, Ola Gołąb, Eliza Witan, Karolina Chojnowska, Daria Chojnowska, Wiktoria Bajer oraz najmłodsi Maciek Skwara i Piotr Wąsowski.

Ferie zimowe z tenisem stołowym

Zwieńczeniem treningów w ferie był turniej Grand Prix Wiązowny, w którym oprócz dzieci i młodzieży wystąpili dorośli tenisiści z Naszej Gminy.

Wyniki:

Amatorzy: 1.Kozak Przemek 2.Łukasik Ernest 3.Kobojek Rafał 4.Kubli Artur 5.Szczesik Michał 6.Jaranowski Darek

Szkoła podstawowa: 1.Czerdecki Marcin 2.Tkaczyk Antek 3.Żelazo Mateusz 4.Kanclerz Piotr 5.Kublik Bartek 6.Gołąb Ola 7.Dąbrowski Szymon 8. Woźniak Adrian

Gimnazjum:   1.Szczesik Michał 2.Kacprzyk Jakub 3.Czajkowski Dawid 4. Kosiński Przemek 5.Wieczorek Kamil 6. Chojnowska Karolina

Dziewczęta: 1.Ola Gołąb   2. Karolina Chojnowska   3.Magda Sobota 4. Wiktoria Bajer 5. Eliza Witan   6.Daria Chojnowska

Cieszymy się ,że już uczniowie klas pierwszych przychodzą na zajęcia tenisa stołowego, tak wczesna nauka gwarantuje SUKCES. 

Zachęcamy również dorosłych do gry w „ping ponga” mamy już silną kilkunastoosobową grupę i mamy nadzieję, że dołączą kolejni.

Zapraszamy na naukę i treningi tenisa stołowego we wtorki, środy i czwartki w g.17-20, zajęcia bezpłatne współfinansowane przez Gminę Wiązowna.                                                  

Trenerzy GKTS Wiązowna      

Materiał i foto: GKTS Wiązowna

 

 

 

Share