Mieszkańcy Wiązowny oddali cześć żołnierzom

Share

Cześć i chwała Bohaterom! Niech spoczywają w pokoju!

Jak co roku, mieszkańcy Wiązowny i okolic wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego i oddali cześć żołnierzom walczącym o wolność i niezawisłość Rzeczypospolitej.

Uroczystości w Wiązownie miały charakter przede wszystkim religijny. Punktem kulminacyjnym była Msza Św. w intencji Ojczyzny. Wcześniej na parafialnym cmentarzu odbył się Apel Poległych, krótkie przemówienia oraz złożenie kwiatów przed grobem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. W tym roku zrezygnowano z rozpoczęcia obchodów na historycznym Kopcu w Wiązownie, który tradycyjnie był miejscem uroczystości w latach międzywojennych oraz w ostatnim czasie,  po przywróceniu Święta Wojska Polskiego w 1992 roku.

Foto: RS

Share

Jedna myśl nt. „Mieszkańcy Wiązowny oddali cześć żołnierzom

  1. Zamiast patrzeć przed siebie, wytyczać ambitne cele i się realizować to z lubościa uprawiamy patriotyzm cmentarny. Nie twierdzę , że historia nie jest ważna, bo jest. Ale takie stężenie patriotycznego nadęcia, mundury, sztandary fanfary i kropidło ….no ….
    Czy w czasie Mszy za Ojczyznę (to napewno musi być z dużej litery?) celebrant powiedział coś o Unii, o naszej w niej obecności i wynikających z tego zobowiązaniach dla rządzących i rządzonych?