„Ciekawi ludzie są wśród nas” – wystawa w galerii Więzy

Share

Galeria Więzy

W białym budynku, schowanym za bujną roślinnością, przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Kościelnej powstała urocza, kameralna galeria. Wystawa inaugurująca jej działalność nosi tytuł „Ciekawi ludzie są wśród nas” i prezentuje prace artystyczne oraz zbiory niektórych mieszkańców Wiązowny i ich przyjaciół. Znajdziemy tu m.in. obrazy Karoliny Poszwald-Smolińskiej, rysunki autorstwa Romana Zdunika, litografie Joanny Czubak czy ręcznie zdobioną porcelanę Anny Halladin. Dzięki archiwalnym zdjęciom ze zbiorów Krzysztofa Oktabińskiego można poczuć atmosferę przedwojennej Wiązowny. Zresztą ciekawych eksponatów jest w nowej wiązowskiej galerii o wiele więcej. Niech zachętą będzie kilka zdjęć wykonanych dzisiaj w jej wnętrzach. Specjalnie nie pokazujemy wszystkich boxów z prezentowanymi pracami, informacjami i zbiorami aby nie odbierać zwiedzającym frajdy z wizyty w galerii „Więzy” :)

Wystawę można obejrzeć do końca lipca, w każdą sobotę i niedzielę, w godz. 10:00-16:00. W pozostałe dni wizyta w galerii jest możliwa po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu (22 789 06 96). Galeria mieści się przy ul. Lubelskiej 29 w Wiązownie i jest prowadzona przez Stowarzyszenie „Więzy”

Galeria Więzy

Galeria Więzy Galeria Więzy Galeria Więzy

punkt

Stowarzyszenie „Więzy” powstało w 2013 i należy do niego grono turystów, podróżników i krajoznawców, kolekcjonerów, etnografów i konserwatorów zabytków. Głównym celem statutowym stowarzyszenia jest „działalność w zakresie turystyki, kultury, oświaty, kultury fizycznej i ochrony środowiska, a przez to zwiększenie atrakcyjności Gminy Wiązowna i regionu Mazowsza jako terenu turystycznego przyjaznego działalności gospodarczej”

Foto: wiazowna.info.pl

Zaproszenie do galerii Więzy

Share