Akcja proekologiczna na FB

Share

Rozpoczęła się proekologiczna akcja edukacyjno – informacyjna prowadzona przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska UG w Wiązownie na specjalnie stworzonej stronie na portalu społecznościowym FB.

Z najnowszych materiałów dowiemy się m.in, że.:

  • umieszczanie plakatów, ogłoszeń, ulotek czy rysunków w miejscach niedozwolonych jest wykroczeniem i jest karalne. Drzewa to nie słupy ogłoszeniowe a wbijanie gwoździ, pinezek czy zszywek to barbarzyństwo dla drzewa. Rozwieszanie plakatów gdzie popadnie nie wpływa korzystnie na estetykę naszej gminy, dlatego nie pozwólmy zaśmiecać jej w ten sposób.
  • każdy mieszkaniec po stwierdzeniu wylewania ścieków do rowu lub na pole może zgłosić ten fakt do Wydziału Ochrony Środowiska.
  • Wydział Ochrony Środowiska zwraca się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji o terenach, na których znajdują się dzikie wysypiska. Bardzo ważne jest precyzyjne określenie miejsca zalegania odpadów, umożliwiające ich lokalizację (np. współrzędne GPS).

Zgłoszenia należy kierować pod nr telefonu: Wydział Ochrony Środowiska 22 789 01 20 wew. 216,218; elektronicznie na adres mailowy: odpady@wiazowna.pl

Zachęcam mieszkańców gminy Wiązowna do polubienia strony i aktywne włączenie się do prowadzonej akcji, poprzez zgłaszanie wszelkich stwierdzonych nieprawidłowości związanych z ochroną środowiska na podany wyżej adres.

Link do komentarzy na FB:
https://www.facebook.com/Wiazowna.info/posts/10152669568492914

Share