3 brązowe medale dla młodych zawodników GKTS Wiązowna

Share

Z trzema brązowymi medalami wróciła grupa zawodników Gminnego Klubu Tenisa Stołowego Wiązowna z Ursynowskiego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w minioną sobotę w obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie.

gkts3

7 osobowa grupa zawodników GKTS Wiązowna (Sobota Magda, Gołąb Ola, Tulim Szymon, Kublik Bartek, Czajkowski Dawid, Kobojek Rafał i Kublik Artur), pod opieką trenera Kamila Sitka rywalizowała w turnieju indywidualnym w kilku kategoriach wiekowych gdzie ogólnie wystąpiło ponad 130 osób. Jest to grupa początkująca, która tak naprawdę zaczyna swoją przygodę z turniejami tenisa stołowego i ma za zadanie zdobycie cennego doświadczenia.   Mimo tego młodzi zawodnicy z Wiązowny pokazali, że nie będzie to tylko lekcja dla nich ale i dla ich przeciwników.

Wszystkim Naszym adeptom udało się zwyciężyć w przynajmniej jednej grze natomiast troje z nich sprawiło bardzo miłą niespodziankę i uplasowało się na najniższych stopniach podium i byli to:

Magda Sobota w kategorii dziewcząt do lat 12, Bartek Kublik w kategorii chłopców do lat 12 oraz Rafał Kobojek w kategorii juniorów.

gkts6 gkts7 gkts2

Na szczególną pochwałę trenera zasługuje trenujący od niedawna Szymon Tulim, który będąc po raz pierwszy na tak dużych zawodach w bok odrzucił stres (co w sporcie jest nie lada wyczynem) i nie zważając na nic przemknął przez dwie fazy turnieju pokonując m.in późniejszego brązowego medalistę.

Brawa również dla pozostałych zawodników za zaangażowanie, dobrą grę oraz za doping dla kolegów i koleżanek z klubu.

Kamil Sitek, trener GKTS Wiązowna

Tekst i foto: GKTS Wiązowna

Share