12 trofeów z Mokotowa

W sobotę 9 maja 2015 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr. 85 przy ul. Narbutta w Warszawie odbyła się duża impreza sportowo-taneczna z udziałem tancerzy klubów sportowych z kraju i zagranicy. Organizatorami Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Mokotowa 2015 byli: Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa nr. 85 i Klub Sportowy HAND to HAND. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy Disco Dance Freestyle, Disco Dance, Jazz i Hip Hop w poszczególnych poziomach zaawansowania, popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacja i wymiana pomysłów oraz doświadczeń pomiędzy klubami, instruktorami i trenerami w zakresie tańca.

Do Warszawy przybyli zawodnicy z kilkunastu klubów: Acro Dance – Warszawa , Centrum Tańca Puls Włocławek, Fanaberia – Radzymin, Gama – Kłodawa, Grawitacja – Piaseczno, Hakiel Akademia Tańca W-wa, HAND to HAND – Warszawa, Judyta Witkowska Dance Studio, Kaliningrad Liga Dance (Rosja), Loocas Dance Center W-wa, Love Dance Academy, Shock Dance Rytm Wiązowna, Shock Dance Stars W-wa, Soul&Base W-wa, Studio Tańca Duet Otwock i Stop And Go W-wa .

5

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w poszczególnych rocznikach i ligach przydzielonych tancerzom według ich poziomu zaawansowania i wyników zdobytych na poprzednich turniejach tanecznych.

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie reprezentowały 23 dziewczęta wybrane z czterech zespołów tanecznych. Mimo dużej konkurencji i dobrego przygotowania zawodników tancerki przygotowane przez Annę Chwalczuk wytańczyły nowe puchary i medale dla Wiązowny.

10

Osiągnięcia tancerek :

Liga A i B

  1. Anastazja Frelek VII miejsce w kat. solo disco (2005 i starsi)

Liga B

  1. Anastazja Frelek VIII m. w kat. disco solo freesstyle (2005 i starsi)
  2. Zuzanna Miklińska IV m. w kat. disco dance (rocz. 2002)
  3. Anna Kopczyńska i Katarzyna Kobza III m. i puchary w kat. duety disco dance (rocz.1999 i starsi) – Liga.C,D,E.
  4. Julia Czabaj i Patrycja Łojewska II m. i puchary w kat. duety disco dance (12-15 lat) – Liga.C,D,E.
  5. Julia Przywoźna i Karolina Wypustek IV m. w kat. duety disco dance (12-15 lat) – Liga.C,D,E.
  6. Kamila Skwara i Zuzanna Miklińska V m. w kat. duety disco dance (12-15 lat) – Liga.C,D,E.
  7. Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczy VI m. w tej samej kategorii.

Liga C

  1. Katarzyna Kobza I m. i puchar solo disco dance (rocz.1999 i starsi)
  2. Julia Kocon II m. i puchar solo disco dance (rocz. 1999 i starsi)
  3. Kamila Skwara II m. i puchar solo disco dance ( rocz. 2001)

Liga D

  1. Aleksandra Stańczuk I m.i złoty medal w kat solo disco dance (rocz.2001)
  2. Paulina Wypustek IV m. w kat solo disco dance (rocz.2001)
  3. Sylwia Kowalczyk V m. w kat solo disco dance (rocz.2001)
  4. Julita Kulczyńska IV m. w kat solo disco dance (rocz.2005)
  5. Wiktoria Kąkol V m. w kat solo disco dance (rocz.2003)

Liga E

  1. Julia Ziółek I m. i złoty medal w kat. solo disco dance (rocz.2001-2000)
  2. Wiktoria Chomczyk II m. i srebrny medal w kat solo disco dance (rocz. 2003)
  3. Anna Machnicka III m. i brązowy medal w tej samej kat.
  4. Patrycja Kalińska IV m. w kat. solo disco dance (rocz.2001-2000)
  5. Andżelika Malesa otrzymała pamiątkowy dyplom za debiut w kat. disco dance (rocz.2005)

          W sumie tancerki GOK prowadzone przez Annę Chwalczuk zdobyły 8 pucharów, 4 medale i 10 miejsc finałowych w poszczególnych kategoriach, co należy uznać za ich kolejny sukces .

Serdecznie gratulujemy !!!

Tekst i foto: AC